Dubaj, ki za razliko od drugih zalivskih držav nima velikih zalog nafte, si je v minulih letih prizadeval diverzificirati gospodarstvo, kar mu je tudi uspelo. Njegovo hrbtenico zdaj predstavljajo trgovina, promet in turizem, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Letalski sektor je k dubajskemu BDP lani prispeval 27 odstotka oziroma 26,7 milijarde dolarjev (21,4 milijarde evrov), do leta 2020 pa naj bi narasel na 37,5 odstotka oziroma 53,1 milijarde dolarjev (42,4 milijarde evrov), je pokazala študija, ki so jo izvedli za letalsko družbo Emirates iz Združenih arabskih emiratov in dubajsko letališče.
"Prispevek letalskega sektorja k dubajskemu gospodarstvu bo od danes do leta 2020 rasel hitreje kot gospodarstvo v celoti," so zapisali v študiji. Rast bo spodbujalo večje število potnikov in širitev kapacitet na mednarodnem letališču v Dubaju.
Slednje velja za najbolj zasedeno letališče na Bližnjem vzhodu, ki predstavlja pomembno povezavo med Zahodom in Azijo. Lani je preko njega potovalo 66,4 milijona potnikov, leta 2020 pa naj bi ta številka presegla 100 milijonov.