Teksaška lahka nafta, ki bo dobavljena januarja, se je do popoldneva v Aziji pocenila za 76 centov na 65,08 dolarja za 159-litrski sod.
Cena severnomorske nafte brent za dobavo v januarju se je znižala za 87 centov 68,20 dolarja.
Ameriška nafta je bila tako na najnižji ravni od julija 2009, nafta brent pa najnižje od oktobra 2009, poroča AFP.
"Vlagatelji se trenutno osredotočajo na podatke o kitajski trgovini. Šibki podatki lahko pomenijo pritisk na nafto brent," je za AFP ocenil analitik pri družbi Fat Prophets.
Kitajska je danes objavila, da se je izvoz novembra na letni ravni povečal za le 4,7 odstotka na 211,66 milijarde dolarjev, uvoz pa se je znižal za 6,7 odstotka na 157,19 milijarde dolarjev. Analitiki so pričakovali, da se bo izvoz povečal za osem odstotkov, uvoz pa za 3,9 odstotka, poroča AFP.
Kitajska je največja porabnica energije na svetu in trg zaradi vpliva na cene nafte pozorno spremlja podatke o njeni zunanji trgovini.
V družbi za ekonomske raziskave Capital Economics so ocenili, da bodo nižje cene surovin, med njimi nafte, ki se je od junija pocenila za okoli 40 odstotkov, vplivale na vrednost uvoza surovin in da padec kitajskega uvoza nakazuje na nadaljnje ohlajanje domačega povpraševanja.
Na cene nafte pritiska tudi močnejši tečaj dolarja, ki je v petek pridobil ob podatkih o novih delovnih mestih v ZDA. Delodajalci so jih novembra ustvarili 321.000, kar je največ v posameznem mesecu v skoraj treh letih.